? 2008 Listopad | SEO Blog

Archive for Listopad, 2008

Seznam vylepšil relevanci, ukázka bugů

Seznam

Seznam má sice pěkné logo, ale jinak stojí za nic

Seznam vylepšil relevanci vyhodnocování výsledků? Konečně! Bohužel je tomu naopak. Včerejšek, krásný to den, konkurence pryč. Lebedím si nahoře, mezi blogísky. Nejspíše patřím mezi ně. Říkám si, asi se seznam zblánil. Bohužel to bylo jen testování. Dnes se probudím a co nevidím?!? Seznam vyblafl všechny mé weby z fulltext neznámo kam (skoro všechny ne, mfa zůstali – seznam je totiž považuje za klíčové). Je sice pěkné jak na jejich blogu (fulltext.sblog.cz) uvádějí, že na dotaz „ZOO“ vyskakují weby městkých zoo, a žádné MFA, ale vypadá to na čistou práci, tedy na zásah lidské ruky (http://search.seznam.cz/?q=zoo).
Díky bloggerovi (bo.uzasne.cz) jsem zjistil jak je to s výpadkem seznamu. Šlo o nasazení Lemmatizačního slovníku, který jaksi nefungoval. Půlka programátorů odjela na nějaký sraz do Brna a dozvěděli se to až na cestě. Zbytek, který zlůstal v Praze rychle zapojil i druhou část Lemmatizačního slovíku. Do konce dvanácté hodiny to házelo nerelevantní výsledky. Vyhazovalo to taktéž po některých dotazech odpovědi bez title, prostě se zobrazovala url a titulek nikde. Viz obrázek.

Kdepak máme titulek pánové?

Kdepak máme titulek pánové?

Dokonce se stalo i to, že na dotaz „last minute“ nebyl nalezen žádný web. Jakoby vymřeli.
Kde je last minute!??

Kde je last minute!??


Před dvěma dny dokonce nešlo ani zjištění vyhledávanosti slova. Házelo to 500. Nešlo to celý den.
Nic nenajdu. :-/

Nic nenajdu. :-/


Poslední věcička, která je už opravena, ale docela mě zarazila je to, že při dotazu autopůjčovna vyskočil výsledek u jednoho webu www..cz, takový web bych chtěl mít. .
Shrnutí, titulky pořád u některých webů blbnou. Nezobrazují se. Jinak to byl docela veselý týden, co? :)

btw. díky Ondřeji Baarovi a mykeovi za screeny ;).

In: VyhledávačeAuthor: MorasinoComments (0)

Seznamáci neumí zaokrouhlovat

Jak jste si již všimly, seznam zaokrouhluje srank. Bohužel nechápu jaký mají systém.
Podle seznamu se zaokrouhluje od nuly až pěti dolu, od šestky až devítky nahoru. Zdá se Vám to divné? Tak to i mně. Doufám, že to opraví a nebudou ze sebe dělat „blbečky“. :)

In: VyhledávačeAuthor: MorasinoComments (7)

SearchWiki – nová funkce ve vyhledávání google.com

google

google

Revoluce ve vyhledávání v nejznámějším vyhledávači na světě? Končí optimalizace pro google? Začneme si klikat na své weby, aby byli nahoře? Kliky, kliky, klik.. budeme podvádět? Ne, to vůbec ne. Nic takového se nekoná. Jde pouze o jednu funkci, která je zobrazená na obrázku. Vše zatím funguje jen v defaultní verzi a to google.com.
O co jde?
Pouze o takové záložky. Prostě to co máte v prohlížeči, budete mít i v google. Říkáte se blibna, ne? Ano je to tak, nedává mi smysl k čemu to je. Přeci je 50% pravděpodobnost, že si dané klíčové slovo nebudu pamatovat, tak mám prostě smůlu. Weby si můžete dávat nahoru, odstraňovat atp..
Hodnocení?
Dlouho to nevydrží a google od tohoto návrhu opustí.

In: VyhledávačeAuthor: MorasinoComments (2)

Testujeme: zpetne-odkazy.info

Do ruky se mi dostal díky webtrhu velmi zajímavý systém na výměnu odkazů. Nejde o žádnou SEO-lištu. Odkazy schvalujete ručně (pokud nemáte zapnuté automatické přijímaní). Stačí si na web vložit kus kódu, a pak hurá tématicky vyměňovat. Nemusíte lézt na ftp a přidávat ručně, samo se to přidá. Jediná podmínka je mít na webu backlink na zpetne-odkazy.info. Momentálně je tam málo webů, ale myslím si, že o to se bát nemusíme.
Vyjádření autora:
- ucastnici pribydou usetri jim to cas a praci
Jaký je cíl systému?
- zprostredkovat vymenu odkazu dle jejich tematiky s prehledem hodnot jako jsou SRANK a Pagerank
- soustredit na jednom miste jednak nase weby, kterym zprostredkovavame vymenu odkazu (cca 1000) a zapojit i weby ostatnich tj. Vas
- automaticke zpracovani vlozeni odkazu tj. pouze potvrzujete ci zamitate vymenu v pripade souhlasu se odkaz vlozi sam do stranek
- automaticka kontrola a vlozeni kodu a nasledna kontrola odkazu
- mozne usnadneni prace a hledani odkazu

(Převzato z webtrhu).
Největší mínus vidím v tom, že nejsou 3-way výměny. Podle autora systému se, ale chystají.
Takže vypněte seo lišty, zapněte zpetne-odkazy.info!

In: SEOAuthor: MorasinoComments (0)

Pravé MFA?

Už je to nějaká doba co jsem odstartoval můj MFA web http://www.poslat-sms.info/. Dělal jsem to za účelem zisku, malého, ale prostě zisku.. postupem času jsem však zjistil, že web není MFA, ale plnohodnotný web. Na tuto page se lidé vrací rádi, čím to bude? Před dvěma týdny jsem nahodil SMS skript od Jakuba Stacha, který je opravdu vynikající. Nejspíše jsem našel ten důvod, lidem se to prostě líbí. Je to rychlé a jednoduché, bez reklam. Prostě user-friendly. Hodlám web předělat, i když podle ohlasů se líbí. Časem se moje portfolio SMS webů hodně rozroste, chci ovládnout tento trh… uff bude to fuška.

In: InternetAuthor: MorasinoComments (4)

Umíte číst?

Vypadáto, že ne. Pokud si přečtěte můj předchozí článek ohledně češtiny, tak pochopíte, že píšu blog, protože si potřebuju vytrénovat psaní, které mám na mizerné úrovni, ok?
Další komentáře ohledně toho, že neumím psát nekompromisně mažu.
Ruzumíme si? Pokud jo, tak nenarážejte…

In: UncategorizedAuthor: MorasinoComments (3)

Workoholismus – smutný příběh

Tento článek pojedná o člověkovi, který mi je blízský, ze kterého se stál workoholik.
Před časem jsem se dal dohromady s jedním chlapíkem, veselý, zajištěný a spokojený. Rád jsem si s ním pokecal, byl to v pohodě člověk. Bohužel po čase mi napsal, že je strašný workoholik. Já jsem si myslel, že si vymýšlí, prostě si ze mě dělá srandu, ale opak je pravdou. Postupem času mi napsal, nyní už ani nepíše, nevím co s ním je. Ten „chlapík“ má krásný plat o kterém se mi vždycky snilo. Ale jako on bych skončit nechtěl… začalo to nevinně… jednoho dne mi oznámil, že byl povýšen a že šéfuje školícímu týmu FedExu, pověděl mi všechno.. že bude školit po celé evropě.. dělat nové manuály (jeden mu už v Bruselu neschváleli, kvůli pár nepřestnostem co se jim nelíbí). Řekl mi také, že bude méně z rodinou, ale myslel tak, že aspoň o víkendu s nimi bude, ale znovu opak pravdou. Nyní na ně nemá čas, vidí jen občas. Nyní odjíždí na 3 měsíce do Estonska. Je to smutné, normální člověk by měl pracovat maximálně 12 hodin denně. Víc ne. On pracuje 20 hodin denně. A víte jak se takový workoholik pozná? Nemám co na práci… nudím se. Musím něco dodělat. Nestíhám, doháním… a další. O sobě říct, že jsem workoholik nemůžu. Pracuju optimalní dobu, osm hodin denně, a to je někdy i dost. Trávím volný čas s kamarády, s rodinou, nebo při svém hobby. Tento článek jsem napsal jako výstrahu pro ty co se snaží dohánět, ale nestíhají, prostě si toho neberte dost, i když je to za sto tisíc. Znám i další lidi, které workoholismus postihl a jsou na dobré cestě se uhonit k smrti. Důležitější je osobní život než práce, která může počkat.

In: UncategorizedAuthor: MorasinoComments (10)

Řídit se podle návodů nebo podle intuice?

Před časem, když jsem se SEO začínal, tak jsem se vždy, ale opravdu vždy řídil podle návodů a knih. Postupem času jsem však zjistil, že mi to nic nedá. Algoritmus vyhládavačů se mění den co den (hlavně u seznamu), u google jsem to mockrát nezaznamenal. Proč se řídit vlastní intuicí? Hmmm, hmmm, jak to jen vysvětlit? Nikdy se neřiďte podle různých návodů na „kvalitní“ optimalizaci, většinou jde o polopravdy, či mýty. Řiďte se vlastní intuicí, prostě z pohledu obyčejného návštěvníka. Nikdy nedělejte web pro vyhledávače, dělejte weby pro lidi. Rozdíl je u MFa webů, kde se to dělá pro vyhledávače. Pokud uděláte kvalitní web z pohledu obyčejného návštěvníka dostanete lepší výsledky, než při zaměření na vyhledávače. Pravím to já, praví to spousta dalších… tak se tím řiďte. Samozřejmě pokud jde o strukturu, na to slouží různé knihy, weby etc.

In: SEOAuthor: MorasinoComments (5)

SKlik.cz pro partnery

A je to tu, mezi AdSense, eTarget a AdFox vstupuje další kontextová reklama a to sKlik od seznam.cz. Věřím, že tento systém přeskočí eTarget, AdFox a vyrovná se AdSense. Zatím kontextově cílená reklama je dost relevantní. Příkladem může být web http://www.letenkyblog.cz/, kde se v horní části zobrazuje reklama od skliku. Velmi silně připomíná označení reklam od Google. Myslím si, že pokud budete kombinovat AdSense s sklikem budete mít s velkým „G“ problém. Jak je známo rivalita je veliká. A kombinování dvou kontextů není dobré.
Sklik pro partnery existuje poměrně dlouhou chvíli, nicméně pro „normální“ lidi bude spuštěn teprve teď. Vše je zatím v beta verzi. Těšíme se na oficiální spuštění.

In: UncategorizedAuthor: MorasinoComments (8)

DenProtiSpamu.cz

In: UncategorizedAuthor: MorasinoComments (0)


Exam: simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board exercises simply fit board exercises simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board reviews simply fit board simply fit board simply fit board exercises simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board exercises simply fit board where to buy simply fit board simply fit board where to buy simply fit board simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board exercises simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board exercises simply fit board reviews simply fit board reviews simply fit board where to buy simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board reviews simply fit board exercises simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board reviews simply fit board simply fit board simply fit board reviews simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board as seen on tv simply fit board exercises simply fit board simply fit board reviews simply fit board exercises