? 2008 Říjen | SEO Blog

Archive for Říjen, 2008

Robots.txt – příkazy

Přehled příkazů co má robot dělat a jejich vysvětlení. Menší návod, jak vůbec robots vytvořit.
Soubor vytvoříte v poznámkovém blogu, nebo PsPadu, to je docela jedno. Hlavně musí mít pojmenování „robots.txt„. K čemu slouží? Zákázání indexování stránek, omezení indexování, zakázání indexování určitého bota. Prázdný soubor je k ničemu, řekne robotovi, že má indexovat vše. Ukážeme si příkazů.

Seznam botů: (těch nejznámějších)
User-agent: Googlebot
User-agent: Googlebot-Image
User-agent: MSNBot
User-agent: Jyxobot
User-agent: SeznamBot
User-agent: Houmles (centrum.cz)

Sitemap: http://www.url.tld/sitemap.xml

- příkaz, který přivede bota k sitemap.

User-agent: *
Disallow: /

- zakáže přístup na web všem robotům, / – značí celý web od rootu až co nejníž.

User-agent: *
Disallow:

- bez omezení, roboti můžou indexovat co chtějí

User-Agent: *
Disallow: /adresar/

- zakáže přístup do určitého adresáře

User-Agent: *
Disallow: /adresar/neco2.gif
Disallow: /adresar/neco.gif

- zakáže indexování těchto dvou souborů / obrázků. Zakázat můžete libovolný počet souborů.

User-Agent: *
Disallow: /adresar/
Allow: /adresar/neco.gif

- pokud chcete zakázat celý adresář, ale povolit indexování jednoho sounorů, tak platí tento příkaz (Allow – povolit).

User-Agent: SeznamBot
Disallow: /adresar/User-Agent: JyxoBot
Disallow:

Nyní nemůže SeznamBot indexovat adresář /adresar/, ale JyxoBot může vše.

User-agent: *

- co znamená ta hvězdička? Všichni boti.

Některé vyhledávače, ale robots.txt ignorují.
Tagy pro seznam, které seznamáci zavedli nedávno jsem sepsal už dříve http://blog.seocentrum.cz/seznam-vylepsil-tagy-pro-robotstxt/

In: SEOAuthor: MorasinoComments (0)

Jak jsem začal podnikat (3. část)

Začátek roku 2008… objevil jsem se na webtrhu, sledoval dení na fóru a četl příspěvky zkušených členů, to mi něco dalo… řekl jsem si na internetu se opravdu točí dost peněz, taky to zkusím, tak jsem občas něco koupil, prodal a vydělal. :) Jako správný kšeftař jsem koupil za málo, prodal za hodně. Moje prodané věci na webtrhu: většinou šlo o reklamy na webech, těch jsem tam prodal dost (tímto děkuji Martinovi (Retalovi) za skvělé fórum), poté to byla doména top-recepty.cz, kterou jsem prodal za 1500,-, potom to byla doména phpbbhacks.cz, kterou jsem neprodal (obdoba phpbbhacks.com), nyní prodávám doménu aukro-aukro.info, kterou jsem chtěl využít, ale vykašlal jsem se na to. Pak jsem prodal web liveweb.over.cz – tři stovky, ulozto-forum.cz – 10 000, mp3hits.cz – 35 000, super-warez.cz – 5000 a war-king.cz – 75 000. Byl jsem víceméně závislý na reklamě. Nyní nemám žádný výdělečný web, MFA jsem prodal. V srpnu jsem založil seoforum.cz, v říjnu katalog xkatalog.info a teď web poslat-sms.info.
Koncem tohoto roku (doufám) startuje portál, který mi zase vydělá na živobytí. SEO mi dá max. 10 000 měsíčně. Tenhle měsíc byl zrovna dobrý, to se zakázky hrnuli. :) Pokud považujete moje podnikání za noobovské, mně to stačí, vydělávám více jak oba rodiče dohromady :). Tímto děkuji i miniJOHNovi, který mi něco dal, něco co potřebuji, peníze! :) Pomáhá mi jako správný kamarád, díky.

In: InternetAuthor: MorasinoComments (6)

Jak jsem začal podnikat (2. část)

Začátek roku 2007 byl pro mě zlomový. Začal jsem se věnovat SEO, zkoumat, testovat atp. nic jsme nedělal pro peníze, pouze tu registraci do katalogů, poté jsem začal i výměnu odkazů. Dozvěděl jsem se plno věcí ohledně link buildingu. V půlce téhož roku jsem se tomu přestal věnovat. Koncem roku 2007, přesněji říjen / listopad jsem pomáhla založit fórum mp3hits.cz (prodáno za 35K) a fórum war-king.cz (prodáno za 75K). Práce s tím nebyla, ale peníze byli krásný. Téhož roku jsem se objevil i na webtrhu, to bylo náhodou. Pokračování v posledním článku.

In: UncategorizedAuthor: MorasinoComments (0)

Pište na tento blog!

Nudíš se? Nemáš vlastní blog? Máš šanci psát na tomto blogu! Denně si tento blog přečte skoro 100 lidí, někdy i více. Psát můžeš články o PPC, SEO, SEM nebo o celém internetu! Neberu žádný bulvár, psání o lidech, jak je nemáš rád. Pouze zaměřené články na určitou věc. Napiš mi na vasek@vyhnanek.info.

In: Novinky na bloguAuthor: MorasinoComments (0)

Jak jsem začal podnikat (část 1.)

Nechal jsem se inspirovat mým parťákem Willym -> http://blog.forko.cz/. Psal se rok 2006, byl leden, strašná zima, topení jelo na 200%. Nudil jsem se, tak jsem si řekl, dělali jsme ve škole weby, tak to vyzkouším. hledal jsem rady (jako začátečník internetu jsem byl vyspělí, používal jsem totiž google), ten mě zavedl na stránku zvanou jakpsatweb.cz, přečetl jsem si pár článků a začal tvořit (za pomocí frontpage). Vytvořil jsem jeden web zaměřený na wallpapery, design tam nebyl, prostě tabulkový layout. Bylo tam přes 500 stránek ručně vytvořených, byla to fuška, ale ty tapety by se tam nedali sami, a tak vznikl můj první web. Když se blížila polovina roka 2006, hledal jsem nějaký kšefty, až jsem narazil na registraci do katalogů, podal jsem si inzerát na d.jpw.cz, hned se ozvalo dost lidí, mezi prvními byla i firma PragueBest s.r.o. (kdo neví kdo to je, hoďte si to do google). Dostal jsem pár zakázek, které jsem úspěšně udělal. Vše bylo na dohodu o provedení práce. Nyní dělám vše na fakturu se smlouvou. :) Do konce roku jsem dělal jen reference a to mi dalo, že lenost musí vždy prohrát a výdělek na internetu je jistý. Překvapivě jsem nikdy nezačal s klikačkami, to mě velmi těší. Pokračování v příštím článku, dáme si rok 2007. :)

In: UncategorizedAuthor: MorasinoComments (2)

Další prodaný projekt… war-king.cz

Mám za sebou úspěšně prodaný další projekt, spíš fórum. Po fórech mp3hits.cz (35K), ulozto-forum.cz (10K) a super-warez.cz (5K), jsem prodal další fórum war-king.cz (75K). Pokud to bude jako s mp3hits.cz a nový majitel se o něj dobře postará, tak má za sebou, pro něj úspěšný nákup. Některá fakta: fórum jsem prodal z důvodu toho, že jsem se přesunul do jiného kouta na internetu. Pro svůj nový projekt, který už je na cestě (24. 12 startujeme), mi fórum zabíralo čas. Opravdu se na něm někdy dalo vydělat až 10K za měsíc, ale to se jednalo o hodně dobré časy a těch bylo opravdu málo. Nicméně i prodavačky tolik vydělávají a mají více práce. Dost často kolují vtipy, že „majitelé warez fór to prodávají kvůli tomu, že nemají čas vyřizovat trestní oznámení“. Ale není to pravda, zaznamenal jsem jen jedno, ale to bylo jen vyhrožování amatérské skupiny, že pokud to nesmažeme podají tr. oznámení. Návštěvnost se pohybovala mezi 8 – 10 tisíc, o nedělích a svátcích přes 10 tisíc. Bylo mi to líto prodat, ale pokud potřebuji peníze, tak jsem to musel obětovat. :) Ať novému majiteli slouží.

In: UncategorizedAuthor: MorasinoComments (3)

Jak vybudovat úspěšné MFA?

Kolovali to dotazy jak vybudovat dobré MFA, tak já to tedy povím. Nejsem žádný MFA guru, vybuduji, prodám.. v součastnosti mám jen jeden polo MFA. Klíč k úspěchu? Dobře rozmýštěné reklamy. Nejvíce se však kliká na textové jednotky, které jsou vertikálně (např. v menu). Čím tmavější pozice na tomto obrázku, tak tam se více kliká. Nejde jen o umístění reklam, ale i o dobrou návštěvnost. Jak je známo MFAáci mají své postupy (kw v title, nadpisech, ve strong), poté už jen zpětné odkazy. Pokud budete penalizováni, nevadí, založíme nový. Dostanu BAN od adsense? Ne, tyhle weby jsou pro inzerenty nejlepší. Let´s go! Tvořit tyhle webíky trvá pár hodin. Nejtěžší jsou na tom ty texty, pokud jako já nemáte cit pro psaní dlouhých textů. Takže já na to mám radši lidi. :)

In: InternetAuthor: MorasinoComments (8)

I love business

Proč já rád podnikat? Sice moje podnikání je o tom, že vybuduji, prodám.. koupím, prodám, vybuduji, koupím, prodám. Dnes je obchodování na internetu úplně normální, každý správný ajťák obchoduje. Na netu se točí občas i milionu, ale spíš jde o tisíce / sta tisíce. Já sám jsem zatím nepřesáhl hranici 100 tisíc, ale jsem už velmi blízsko, internetu is my life. Chce to mít prostě jen cit pro obchodování, vstřícnost. Občas se něco nepovede, ale to mně nesmí trápit, musím se prát dál. Vydělávat deseti tisíce za měsíc! Já vím, přeháním. Nosi (Láďa Nosákovec) nebo miniJOHN zatím nejsem :))). To mi připomnělo, že pro mě dělá nosiho přítelkyně :). Má to i výhody, citím se cennější. :)

In: InternetAuthor: MorasinoComments (12)

Nestíhám, nestíhám, panéé božéé…

Vzal jsem si moc velké sousto, děláme optimalizaci pro 2 weby, na tom není nic hrozného, ale s plánovaným portálem jsou menší komplikace ohledně grafiky. Naprogramování několika redakčních systémů, taky není nejjednodušší. Doufám, že mi miniJOHN pomůže, jinak bych ho musel pifnout, sice má taky dost práce, ale každá ruka se hodí. Vše chci spustit koncem roku, nejlépe na vánoce. Už mám připravenou masivní kampaň, reklamy na několika webech, kapitál mám takový akorát (do 50 tisíc). Pokud se to nepovede jsem na mizině. O jaký projekt se jedná? To se dozvíte jako první přesně v den spuštění. Ufff :)

In: UncategorizedAuthor: MorasinoComments (2)

Přes 60 článků, 70 komentů a dva měsíce působnosti!

Je to tak… Tento blog vznikl hlavně kvůli tomu, abych si cvičil mou slabou češtinu. Říkal jsem si, jako vždy přestanu psát po týdnu co to založím, ale opak je pravdou. Napsal jsem přes 60 článků, dokonce na web někdo chodí, někdy se návštěvnost vyhoupne až přes sto lidí za den, třeba jako včera. Z počátku to byl blog zaměřený na všechno.. bulvár atp., pak jsem přestal psát tyhle ohavné články a začal se věnovat tomu co mě opravdu baví. Optimalizace pro vyhledávače, můj koníček, snažím se zjišťovat nové věci, psát návody pro začátečníky. Řeknu vám, že mě to baví, a dokonce jsem se i zlepšil ve psaní. Ty dva měsíce mi něco dali, sice pořád píšu jako nevzdělanec, ale když se podíváte na můj první článek a srovnáte ho s předchozími, zjistíte, že kvalita je jiná.
Těší mě Váš zájem, a pokud čas dovolí bude psát dál a dál.. dokuď budu moct. Doufám, že jsem Vám za tu dobu nezpůsobil žádné duševní poruchy, když jste mě četli. Děkuji vám.

In: Novinky na bloguAuthor: MorasinoComments (3)


Exam: simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board exercises simply fit board exercises simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board reviews simply fit board simply fit board simply fit board exercises simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board exercises simply fit board where to buy simply fit board simply fit board where to buy simply fit board simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board exercises simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board exercises simply fit board reviews simply fit board reviews simply fit board where to buy simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board reviews simply fit board exercises simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board reviews simply fit board simply fit board simply fit board reviews simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board as seen on tv simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board simply fit board where to buy simply fit board as seen on tv simply fit board exercises simply fit board simply fit board reviews simply fit board exercises